| simo80 a întrebat:

Buna,am o cartelă de 5 euro credit, întrebarea mea este o pot folosi în afara țării doar pentru numărul de telefon? Fără să activez oferte, doar să fiu sunată în caz de ceva din țară? mersi,

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da poți, dar trebuie să activezi roamingul. Creditul are și el o valabilitate; el se va pierde dacă nu va fi folosit. La fel și cartela: are si ea o valabilitate, și nu vei mai putea fi sunată după un anumit timp de la ultima încărcare. De aceea trebuie reîncărcată înainte de a expira valabilitatea ei. Ea poate fi reîncărcată și din țară, și din străinătate.

| Blueberry8 a răspuns:

Buna! Da tongue.In ce tara?

| simo80 explică (pentru Blueberry8):

Spania, cartela am primit-o când am cumpărat un telefon

| Blueberry8 a răspuns (pentru simo80):

Da.Activezi roamning`ul tongue.