| Alex13579 a întrebat:

Buna,
Am o intrebare. Am un Samsung Galaxy j3 caruia nu-i mai merge displayul.
Stie cineva cum pot sa scot fisierele de pe el?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cu un adaptator OTG conectezi un mouse.
Sincronizezi contul google și faci o copie de siguranță in drive.
Sincronizezi contul și cu google fotos.
Apoi când sincronizezi următorul telefon cu contul tău o să iți restaureze arhivele.
De asemenea, poți să activezi să transferi arhive din telefon și apoi să il conectezi la pc.
Altă opțiune și cea mai indicată...
Descarci smart switch din pagina Samsung.
Conectezi telefonul la pc după ce activezi modul de a transfera arhive, și switch iți face o copie a telefonului. O poți restaura in viitorul telefon marca Samsung.
Baftă.

| cyberalex a răspuns:

Daca inainte ai instala intr-un PC, Kies esti salvat sigur, doar leaga-l cu cablu si dai drumul programului.
Altfel, incearca, totusi nu sunt sigur, cred ca trebuie confirmare di telefon.