| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy Am o întrebare pentru cei care folosesc iPhone. Vi s-a întâmplat sa auziți sunetul de la mesaj ca și cum ati primi mesaj,dar sa nu primiți nimic?laughing
Mi se întâmpla de câteva zile, gen stau pe telefon și deodată se aude soneria de la mesaje și intru dar nu am niciun mesaj. E cam dubios. Din ce cauza sa fie? Și nu, nu m-a afectat carantinalaughing))))chiar asa mi se întâmpla

11 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Probabil e o notificare intarziata de acum cateva minute/ore/o zi, cine stie. Asta e cea mai plauzibila idee.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Hmm,ar putea fi, da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie cand mi se intampla asa, primesc maillaughing deci... poate sa fie asta cauzalaughing)

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu fata, gen nu se intampla asa ceva fara motiv, gen poate ai primit un mail si gen, se aude asa zgomotulhappy

| anonim_4396 explică (pentru DeathIncarnate):

Nu maaai, am verificat peste tot. Și in plus, sunetul ăla îl am doar la mesaj normal. Înțelegi?

| Digikey a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o notificare standard. poate fi de la orice aplicatie pe care o ai pe telefon.Schimba sunetul de la notificare whatsapp sau sms si vezi ce se intampla.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Am patit insa cu soneria de la vechiul telefon al tatei, era atat de enervanta incat mi-a ramas blocata in creier laughing cand eram cateodata pe langa el si daca ii suna odata telefonul mi se parea ca il auzeam de mai multe ori de-a lungul zilei chiar daca nu suna

| floreadan a răspuns:

Cel mai sigur e vorba despre o notificare intarziata.

| AlexMh a răspuns:

Sigur nu e de la singuratate? laughing) E bine cunoscut faptul ca se mai intampla sa auzim lucruri

| anonim_4396 explică (pentru AlexMh):

Hahalaughing) sigur nu e

| AlexMh a răspuns:

Se poate intampla sa fi logata in alta parte (un laptop, un PC) si practic sa iti citeasca automat notificarea, iar tu cand intri pe telefon sa-ti fi disparut notificarea. Daca ar fi fost cazul sa iti apara notificarea dupa ceva timp pe telefon si sunetul inainte, sau invers, ai avea lag pe telefon, adica s-ar produce o intarziere in raspuns din cauza telefonului (ai prea multe resurse consumate, iar telefonul se misca greu). Mai e si cazul al 3-lea in care ai acelasi ton de mesaj si la alta aplicatie, cine stie, poate la magazinul play, care isi face vreun update si te anunta ca si l-a facut dar nu ti-l arata.