| Amedeia a întrebat:

am o intrebare pentru cunoscatori! mi-a dat mama un telefon ce la gasit in franta dar aree parola si vreau sa stiu daca il duc sa mi-l resteze sau sa bage windousu poate sa il faca? asta vreau sa stiu daca se poate face ceva sa iau codu de pe el

9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ti-l decodeaza, costa 10-15 lei.

| Amedeia explică (pentru Mihaela1964):

Nu conteaza cat costa! vreau sa stiu daca se poate lua codu? de fapt e cheiea pusa si are cod de securitate deci poate sa mi-l faca si daca nu stiu codu?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Amedeia):

Da,ti-l face.

| Amedeia explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc frumoss :*

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mergi la un magazin specializat Orange, Vodafone sau Cosmote şi roagă un specialist să ţi-l decodeze.
Nu costă mult.
Pa-pa.

| FallingLeaves a răspuns:

Pai daca l-a gasit pur si simplu inseamna ca cineva il pierduse. Deci ce ar fi trebuit sa faca era sa il duca la politie.

| Amedeia explică (pentru FallingLeaves):

Ce inteligenta esti! desigur ca il duca inapoi in Franta si sa caute propietarul telefonului sau propietara in tot Parisu! sa il duca la politie sa dea anunt in totttttt Parisu ca s-a pierdut un telefon! Doamne ce inteligenta adecvata

| FallingLeaves a răspuns (pentru Amedeia):

Consideri ca un telefon nu merita efortul? Dar ce iti pasa tie, te-ai facut cu un telefon, mai pe romaneste. Nu ma pun la mintea copiilor, dar chiar imi e rusine cu oameni ca voi care fac tara de ras, acel telefon poate fi localizat si are parola special pentru ca exista aplicatii anti furt (anti-theft). Iti sugerez sa nu ma mai jignesti dar hai sa spunem ca de data aceasta o iau ca pe un compliment faptul ca m-ai numit "inteligenta". Macar scriu corect gramatical.

| Amedeia explică (pentru FallingLeaves):

Bine inteligenta pamantului laughing) fii binecuvantata! nu ti-am cerut parerea nu trebuia sa te bagi singura in seama perfecto! care scrie corect! laughing) un sfat nu te baga daca nu dai un raspuns la intrebare inteligento ca oameni fraieri ca tine sunt destui in lumea asta