| Cucu_Daniela_2001 a întrebat:

Am o intrebare referitor la telefonul meu Samsung Galaxy J2 Prime. Eri din greseala am actualizat Software pe telefon,am vrut sa anulez istalarea, dar nu pot. Imi poate afecta cumva telefonul daca e instalata?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Actualizarile au rolul de a corecta erorile din versiunea anterioara si de a creste gradul de securitate al dispozitivului. Odata cu aceasta, versiunea se poate imbunatati vizual. happy
Din pacate, nu intotdeauna o actualizare aduce astfel de beneficii, dar daca telefonul tau functioneaza fara probleme, nu ai de ce sa-ti faci griji. E mai rau cand se misca greu, se blocheaza sau nu mai porneste.winking
De aceea e nevoie de precautie cand iti actualizezi sistemul. big grin

| Cucu_Daniela_2001 explică (pentru dannyel86):

Dar nu știi cumva cum se poate dezactiva?

| dannyel86 a răspuns (pentru Cucu_Daniela_2001):

Se poate dezactiva din setari sau prin utilizarea unor softuri aditionale.
Dar pentru instructiuni corecte, trebuie cautate optiunile aplicabile modelului tau.
Iti recomand sa apelezi la o persoana care stie sa faca acest lucru sau chiar la un service.