| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema.M-am scapat telefonul in apa.Este un Nokia c1-01,nu se mai vede nimic pe ecran.Ce sa fac? Mai pot sa ii fac ceva? Nu vreau sa afle ai mei.Un raspuns repede va rog!

5 răspunsuri:
| negrisor a răspuns:

Pai pentru inceput nu il aprinzi ca se arde displayu si e gata pune-l pe calorifer la uscat si lasa-l cv timp asta inseamna pana a doua zi si daca nu merge nici atunci inseamna ca s-a ars ecranu big grin si trebuie sa il duci la reparat alt cv nu trebuie sa faci big grin bafta. fundabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| anka a răspuns:

E buna ideea sa il pui pe calorifer dar e mai bine sa il desfaci bucatele si apoi sa il montezi la loc. Daca nu merge il duci la un service si il repara.

| CherNadya a răspuns (pentru anka):

Cu ce sa il desfac? Nu am surubelnite de alea mici si in plus daca obs ai mei...

| anka a răspuns (pentru CherNadya):

Si eu am Nokia C1-01. Desfaci capacul, scoti cartela, scoti bateria si pui restul pe calorifer sau il usuci bine cu uscatorul de par.