| Trambi a întrebat:

Buna!
Am o mica nelamurire..am ramas fara incarcator cateva zile si mai am putina baterile la telefonlaughing
As vrea sa incarc telefonul prin intermediul cablului USB numai ca atunci cand bag usb-ul in pc si in telefon nu imi apare vreo optiune pe care sa dau sa se incarce telefonul.
Nu stiu unde sa umblu sa se poata incarca prin USB?
Mentionez ca telefonul este Nokia 201 Asha

3 răspunsuri:
| 50Grey a răspuns:

Cel mai probabil este interpretat gresit de catre portul usb din calculator,
fie schimbi portul usb, fie intri in setarile telefonului la conectivitate si alegi prestabilit ce sa se intample cand conectezi la calculator (usb storage) ar trebui sa fie selectat sau click dreapta pe computer proprietati, device manager si uninstall la USB Controllers.
Done. Good Luck

| Trambi explică (pentru 50Grey):

Am intrat in setarile telefonului la conectivitate si imi apar decat 3 optiuni :
"Nokia Suite", "Transfer media" si "Memorie de masa"

| 50Grey a răspuns (pentru Trambi):

Memorie de masa.