| Paula677 a întrebat:

Buna, am o mica problema am un IPhone 6s, îl dețin din luna Iunie sau Iulie, pana acum o luna nu mi-a făcut figuri, a început sa mi se închidă și la 90% telefonul, dacă intru mai ales pe Tik Tok și mi se Închide la frig, a început sa mi se descarce ca secundele, sănătatea de baterie când l-am luat avea 82% acum are 51%, ma gandesc ca trebuie sa-i schimb bateria ca poate din cauza asta îmi face figuri... Dar mi-e putin frica ca tot la fel o sa facă happy

Răspuns Câştigător
| AllexC a răspuns:

Sigur este de la baterie, asa patesc toate iphone-urile la un moment. Iti recomand cu incredere sa schimbi bateria. Am patit si eu la fel, asa ca poti avea incredere.

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Tik tok consuma bateria mai tare ca Facebook lite

| cfrtobias a răspuns (pentru cfrtobias):

Am uitat sa mentionez ca eu am Android s10e da oricum consuma mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți zic din propia mea experiența pentru ca sunt fan Apple și le dețin pe toate începând cu iPhone 5, in prezent 11 pro. Cei de la Apple fac telefoanele in asa fel încât după 3 ani sa ceara schimbat. Dacă tu îți face update la fiecare iOS, normal ca se duce naiba telefonul. 6s când ți l ai cumpărat a venit cu ios ul lui. Eventual ii mai faci 3-4 update uri. După nu mai face fata la atâtea. Nu schimba bateria ca te pisi pe el de telefon. Nu e ca huaweii sau Samsung, dacă ii schimbi bateria unui iPhone sa nu mai ai nicio speranța de la el. Cel mai bine e sa te chinui asa cu el pana îți iei altul. Nu ți am dar sfaturi din auzite, ci din propia experiența.Acum au lucrat și la baterii, pe mine 11 pro ma tine 2 zile, isr dacă stau calumea pe el 1 zi fără probleme. Când aveam 6s ca tine, ma duceam la liceu cu bateria externa, făceam 20 de min pana la liceu și dacă deschideam de 3 ori snapchatul îmi mânca 50%