| Isabelee a întrebat:

Am o nedumerire : cand a aparut iPhone 5, nu mi-a placut deloc, am zis ca nu e nimic nou, nimic interesant si ca nu e cine stie ce (eu avand iPhone 4). ei bine, acum a inceput sa ma cam obsedeze, si sincer, il vreau, pentru ca nu pot sa cred, dar imi place foarte mult. Intrebarea mea este : daca eu am iPhoneu laughing) (cum suna). luat la abonament, as putea sa imi cumpar un iPhone 5 la liber, sa-mi bag cartela cu abonamentul de la iPhone 4 si sa continui sa platesc? sau trebuie neaparat sa astept sa se termine abonamentul ca sa pot sa folosesc alt telefon?
Multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

La abonamentul tau poti folosi orice telefon, chiar si unul de acum 20 de ani.atita timp cit platesti, pe aia nu-i intereseaza ce telefon folosesti tu.iar iphonul ti lau dat ca sa te atraga, sa iei de la ei abonament.telefoanele de aia se dau sa atraga clentii nu din alte motive.dar probabil ai auzit tu ceva dar nu cred ca este cazul in Romania.adica sint companii care nu folosesc sistemul GSM, ci folosesc alt sistem si acolo telefoanele nu au locas pentru sim card, deci va trebui sa folosesti acel telefon ce il primesti cind faci abonamentul.referitor ca este identic cu iphone 4 doar ca e mai lung nu este adevarat.mai spunea cineva pe aici ca doar pentru un ecran mai mare nu se merita. oare? ia du-te tu la www.apple.com si cauta acolo pe pagina undeva este compare iphones si o sa ai surpriza sa vezi ce procesor are iphone 4 si ce procesor are iphone 5. e ca si cum ai zice de ce sa iau un calculator cu procesor i7 ca e tot la fel ca unu cu i3.cam asta e comparatia sa iti faci o idee.pe linga procesor iphone 5 mai are si camerele mult superioare la iphone 4. dar procesoprul este de 2 ori peste 4. o sa simti cit de rapid reactioneaza.deci sint chestii importante, ca nu de aia costa si atit cit costa. apoi sa iti mai dau un sfat.am vazut f multi intreaba de jailbreak bla bla. pune si daca vrei sa deblochezi telefonul fa-o definitiv nu chestiile alea antice cu cartele cu jailbrock etc.acum cel putin in america asa ceva nu se mai practica.se deblocheaza direct de la manufactor adica definitiv si poti updata la orice sistem de operare apare.cind deblochezi factory o sa apara in itune telefonul a fost deblocat cu succes, pentru ca Apple til deblocheaza.costa doar 3-4 $ si nu mai ai probleme niciodata.deci tu iti poti vinde iphone 4 si sa cumperi iphone 5 si aia e tot n-are legatura cu cartela sau abonamentul tau.numai bine

6 răspunsuri:
| Bianca8 a răspuns:

Exista si phone6, 7,8

| Alexandra_5479 a răspuns:

Nu trebuie sa asteptiwinking
Poti sa iti muti de cate ori vrei tu abonamentul dintr-un telefon in altul.
Daca te referi ca vrei sa iti iei alt abonament ca sa iti poti lua iPhone 5, da, trebuie sa astepti pana ti se termina abonamentul.
Sper ca te-am ajutat, dar eu zic ca nu merita sa iti mai iei si iPhone 5 daca ai iPhone 4, nu cred ca e o mare diferenta intre ele.

| valentino52 a răspuns:

Poti folosi abonamentul pe care ai luat iphone-ul 4 si intr-un 3310 nu are importanta doar sa il platesti. Deci il poti baga intr-un Iphone 5 doar ca mai intai trebuie sa il transferi de pe micro pe un nano sim. Nici mie nu mi-a placut 5-ul cand a aparut si acum ma bate gandul totusi sa mi-l iau. Aveam un 4s care s-a ars placa audio si de 1 saptamana am unul nou nout ma doare sufletul sa il vand ca nimeni nu vrea sa dea, desi e nou mai mult de 17 milioane pe el... si costa 26 in magazin.

| V3lCr0 a răspuns:

Daca ai iPhone 4 si nu 4S merita sa treci la iPhone 5, dar daca nu nu merita ca singura schimbare este ecranul un pic mai lung.Mai bine ti-ai cumpara un Samsung Galaxy Note 2 sau un Galaxy S3.Toate cele bune.batting eyelashes

| lifeisgood a răspuns (pentru Bianca8):

Nu e adevarat! De unde ti-a venit asta? Arata-mi si mie un site cu iphone 6, 7, 8 te rog!

| lifeisgood a răspuns (pentru Bianca8):

Si cu cat vinzi iphonul? Pentru ca vreau un iphone dar nu nou. Arata bine?