| sweetela a întrebat:

Am o problema cu bateria telefonului. Pe langa faptul ca se incarca foarte greu si se descarca repede mai are mome te cand chiar daca il las la incarcat toata noaptea el ramane blocat la 23% mai mult sau mai putin. De ce? Trebuie sa ii schimb bateria sau ce? Si de ce se incarca asa greu? Sau asa o fi din fabrica. Am samaung S3 Neo

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Eu zic sa mergi cu el la Service... Asa ceva nu e normal. Poate ei te pot ajuta cu sfaturi sau cu o baterie noua, mai buna si compatibila cu tel. tau. Numai bine!

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Asa mi se intampla si mie de ceva timp, chiar aseara l-am lasat 8 ore la incarcat si era 40%. Daca il ai de mai multa vreme ti-as recomanda sa incerci sa ii schimbi bateria.
Cat despre motiv, depinde cum il incarci, daca il bagi/scoti foarte des inainte sa ajunga la 100%

| Xaya a răspuns:

La fel am patit si eu cu tableta, se incarca pana unde voia ea! Pana la urma a cedat, poate la fel se va intampla cu telefonul tau, cel mai bine e sa gasesti un service gsm ar fi pacat e un telefon destul de scump tableta mea era 150 de lei XD