| Valentina290399 a întrebat:

Buna, am o problema cu căștile la iPhone și anume cu apelul prin căști. Am iPhone 7 și nu pot efectua apel prin casti. Chiar și cînd ascult muzica prin casti și la un moment dat cineva ma suna nu pot răspunde prin casti. Spuneți-mi va rog care e problema?

Răspuns Apreciat de Editori
| lilica06 a răspuns:

Buna, Valentina! Ori e o problema legată de telefon, ori nu poți vorbi prin casti! In cazul asta, trebuie sa intrebi un angajat din locul din care iti achiziționezi castile daca poți efectua apeluri vocale prin ele. Asta se întâmpla cand iti cumperi casti care nu sunt pentru telefonul tau, ca cele originale. Poți sa achiziționezi casti originale pentru iPhone din mall uri sau magazine mari, depinde de oraș. Sunt destul de scumpe, dar merita pentru ca te tin pe termen lung si sunt foarte funcționale! Ai grija doar sa nu le pierzi sau sa le Strici tu cumva, ca in rest, poți efectua apeluri vocale prin ele si sunt foarte bune! Sper ca te-a ajutat răspunsul meu! Mult noroc! ❤️