| 1ull1 a întrebat:

Am o problema cu conectiunea la internet pe telefon am net nelimitat de la digi mobil oferta cu 2 E! Si la inceput a mers sa stau pe net sa intru pe fb si sa descarc app! ( apropo am net nelimitat), Am pus o cartela Orange cu mb si am instalat setarile de net dar s-a dovedit ca aceea cartela numai avea mb si de atunci nu ma mai pot conecta cu cartela digi pe net!

Răspuns Câştigător
| 1ull1 explică:

Trimite mesaj cu "cost" la 700. La Optim nelimitat poti face cost doar daca suni in alte retele de cat cele cu care are contract DIGI. In tara nu este cazul. In exterior poti sa verifici aici: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/tarife-apeluri-internationale
Cu internetul nu poti face cost pentru ca este nelimitat.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Refa legatura DIGI. Suna la ei la *777 si intreaba functie de tipul telefonului tau.

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Am un Allview p6 life proaspat achiziotionat si am primit un mesaj cu ( stimate client astazi ati consumat 100% din traficul de data... etc etc etc)!

| Salontanul a răspuns (pentru 1ull1):

Ia-ti un abonament optim complet. Ai nelimitat.

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Am abonament 2 e si am net nelimitat! dar am o intrebare! Deci daca am optim nelimitat net, poate sa se faca cost? Si unde apelez sa avd cate minute mai am si net consumat?

| 1ull1 explică (pentru 1ull1):

De ci pot descarca sta pe net "Cat doreste inima mea" un fel de a spune?

| Salontanul a răspuns (pentru 1ull1):

Da. Insa dupa 5Gb se va micsora viteza. In rest nu sunt probleme.

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Mersi! Esti de foarte mare ajutor big grin! Bafta in continuare! Si iale premiul!

| Salontanul a răspuns (pentru 1ull1):

Mersi! Sa te faci mare, frumoasa si cu bani multi. laughing

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Sunt baiat straight face! laughing

| Salontanul a răspuns (pentru 1ull1):

Pai daca ai scris Iulli! Oricum la voi cei tineri nu mai conteaza sexul.

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Vine de la Iulian si mie imi place nickname-ul acesta ca celalalt e prea auirea ( Pa1N= Il folosesc numai cand ma joc online).

| Salontanul a răspuns (pentru 1ull1):

Ok. Sa fii sanatos!

| 1ull1 explică (pentru Salontanul):

Ms! La fel!

| 1ull1 explică (pentru 1ull1):

Trimite mesaj cu "cost" la 700. La Optim nelimitat poti face cost doar daca suni in alte retele de cat cele cu care are contract DIGI. In tara nu este cazul. In exterior poti sa verifici aici: http://www.rcs-rds.ro/asistenta/tarife-apeluri-internationale
Cu internetul nu poti face cost pentru ca este nelimitat.