| reee3 a întrebat:

am o problema cu internetul de pe telefon, activez Date mobile. dar nu se intampla nimic. face asa de 2 zile, inainte cand il activam arata la semnal 4G. acum nu arata nimic, si nici nu merge sa intru pe o aplicatie sau ceva ce necesita internet. Tin sa precizez ca mai am 5 GB si nu este vorba ca a expirat sau ceva. Problema este ca eu telefonul il am de o saptamana. adica nu ma asteptam la asa problema este cumparat nou de la Vodafone.

Telefonul este Huawei P8 Lite

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Probabil nu iti sunt facute setarile pentru internet mobi. Acestea se fac foarte usor. Trebuie doar sa i configurezi un APN si sa i dai restart. Nu pot sa iti zic cum se face asta deoarece pentru fiecare operator de telefonie este diferit. Cauta pe net cum sa configurezi un apn pentru Vodafone telekom Orange sau digi.
Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Daca mai ai telefonul la tine si este Dual SIM baga simul la Sim 1. Si intra pe net in sectiunea Internet Mobil de pe un calculator (Setari Generale)

Răspuns utilizator avertizat
| Deea2016 a răspuns:

Trebuie să îți faci setările pentru internet. Telefonul nu are nimic.

| reee3 explică (pentru Deea2016):

Pai si cum fac acest lucru?