| Larysa95 a întrebat:

Am o problema cu iphone 3gs l-am lasat la incarcat si acum ecranu este negru si se invarte o rotita..nu merge nici sa-l sting nici sa-l aprindcrying...ce pot sa ii mai fac?

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Funda?

10 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

NU DESFA CAPACUL!
Este foarte greu de reasamblat.

Am iphone 3gs de 3 ani si mie mi s-a intamplat sa faca asa ceva...
Asteapta cateva minute si daca nu se intampla nimic urmeaza pasii urmatori:

Tine buton de blocare [sus] apasat.
Dupa 2 secunde, apasa si pe butonul de pe ecran [jos].
Numara pana la 8 secunde, ecranul se va stinge, iar apoi il pornesti normal.

| Larysa95 explică (pentru snzpaul):

Mersi mult a mers :X

| snzpaul a răspuns (pentru Larysa95):

Funda?

| JustmeV a răspuns:

Scoate-i bateriawinking

| EMike a răspuns:

Scoti bateria. Isi ia restart apoi incerci sa-l pornesti.

| Larysa95 explică (pentru EMike):

Si cum o scot? ..desfac capacul? sad

| EMike a răspuns (pentru Larysa95):

Da. Ai nevoie de o surubelnita daca nu ma insel. Nu te panica happy

| Larysa95 explică (pentru EMike):

Incerc..ms happy

| alexxis0712 a răspuns:

Du-l la niste specialisti.

| Rulz_RobotzEl_1990 a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema cu un BB curve 8520, numai ca mie mi se facea ecranu alb. Am avut programu de reinstalat softu in pc si i-am reinstalat softu. O alta problema ar putea fi sa ai virusi in Cardul SD. Scoate cardul si incearca sa il pornesti fara el. Daca este poti da BACKIP la card.

| nyteshade1797 a răspuns (pentru Rulz_RobotzEl_1990):

E clar ca nu stii nimic despre iPhone. NU merge sa pui card pe el. Are o memorie interna de cativa GB si atat.