| 98jojo98 a întrebat:

am o problema cu permisiunile pentru aplicatii.
Imi tot arata o pagina cu :,, S-a detectat suprapunerea pe ecran"
Imi spune sa merg in setari si sa o dezactivez, dar apoi tot nu merge.

43 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Resetează telefonul și încearcă din nou.

| Akihito a răspuns:

Buna! Am avut si inca se intampla sa mai am problema, la mine e din cauza Messenger, adica chatheads de la messenher, doar inchidele si apoi va merge happy

| DjMitZză a răspuns:

Chiar a functionat! Inainte reuseam cu un restart la telefon dar nu mai merge metoda aia. functioneaza asa cum ai zis, dupa ce le dezactivezi pe toate, dai back, apoi permite si gata.

| Suzy112 a răspuns:

Mie tot asa imi arata, nu pot nici macar sa vorbesc cum trebuie pe skype, nu pot sa ascult muzica, sa fac poze dar mai ales sa ma uit la ele.

| xXdEyUtZaXxXdEeAXx a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, nu pot accesa anumite aplicatii sad a gasit cineva rezolvarea?

| xXdEyUtZaXxXdEeAXx a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel... a gasit cineva rezolvarea?

| Alexandra_Bucur_2000_sz6G a răspuns:

Ai putea să resetezîși la opțiunea din fabrică, eu am reușit așa.

| allexxandruu a răspuns:

Pentru cine are problema asta pe S6, faceti exact pasii facuti de tipul asta din video si o sa rezolvati.
https://youtu.be/cvBe9C0AzeY

ei asa ma rezolvat la un S7 simplu.

| RemusCosma12 a răspuns:

Ori e messenger-ul (cheat head-urile), ori widget-ul flotant de la clean master, sau altceva de genul.
Asta cauzează eroarea.
La mine cel puțin asta a fost.
Telefonul meu e Asus Zenfone 2 ZE551ml, Android 6.0.1

| Bîrsoghe_Alexandru_1996 a răspuns:

Este de la noul update la andoid... sper sa rezolve problema! Si pe mine ma dispera...

| AdeeMee a răspuns:

Salut. Este o problema întalnita la androidul de la 6 in sus. Si eu mi-am terminat nervii cu ea. Cand va mai apare, sigur aveti acea "bula" de la messenger pe ecran. Glisati in jos si inchideti-o. Dupa intrati iar in aplicatia respectiva si dai permiteti. Simplu

| AdeeMee a răspuns:

Bună! În primul rând aceasta este o eroare a androidului +6. Pentru a putea "scăpa" de ea, nu trebuie să dați niciun reset sau reboot. De fiecare dată când trebuie să dați Permiteți ( Allow) și vă apare eroarea (S-a detectat suprapunerea pe ecran) aveți "bula" aceea de la messenger sau altceva similar! Dacă e vorba de bulă, eliminați-o de pe ecran înainte de a da permiteți! Și la celelalte în același fel! Sper că v-am ajutat!

| Alexx_Alexander_1996 a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa ii fac. Ma dispera singura varianta reinstaleaza iar softul si nu ii mai da update.

| Alexx_Alexander_1996 a răspuns:

Am gasit rezolvare. Dezinstalati orice tine de antivirus, cleaning sau orice de genu. o sa mearga sigur multumesc

| Sergiu_Crahmaliuc_1978 a răspuns:

Instalează de pe Magazin Google Play, "Install Button Unlocker"!

| Sergiu_Crahmaliuc_1978 a răspuns:

Instalează această aplicație https://play.google.com/......ps/details

Și nu mai trebuie să dezactivezi suprapunerea!

| Chica-Ros_Bianca_1986 a răspuns:

Dezinstalati Clean Master si totul revine la normal. Si eu am avut aceeasi problemawinking

| Ðenisa a răspuns (pentru Chica-Ros_Bianca_1986):

Eu nu am Clean Master...

| Chica-Ros_Bianca_1986 a răspuns (pentru Ðenisa):

Atunci incercam altfel...Incearca asa: Setari - Manager de aplicatii - Resetati preferintele pentru aplicatii. Astept sa-mi spui daca ai reusitwinking

| CrissCarlan22 a răspuns (pentru Chica-Ros_Bianca_1986):

Multumesc chiar mi-a mers

| Dragoș_Dragoș_2000_CAKk a răspuns:

1.Intri in setari la Manager de Aplicații
2.In dreapta sus dai la MAI MULTE
3.Selectezi aplicații in partea superioara
4.Dezactivezi absolut toate aplicatiile, dupa ce ai terminat, le activezi din nou!

Sper ca te am ajutat.

| Ðenisa a răspuns:

Si eu am problema asta...

| Laurentiu_Manta_1977 a răspuns:

Dezinstaleaza clean master si va merge..la mine asa a fost

| karytat a răspuns:

A gasit cineva rezolvare la problema? Si eu ma confrunt cu acceasi situatie.

| Bochis_Ciprian_1980 a răspuns:

Rezolvarea mea e ca am.intrat in Manager de aplicatii, am dat permisiuni la tot de acolo si am dezactivat aplicația... Totul a revenit la normal

| Alexalp a răspuns:

Deschide telefonul sau deblochează-l.
Mergi la Settings -> Applications -> Application Manager -> More. De aici selectează aplicațiile ce apar la început. Va fi afișată o lista cu toate aplicațiile instalate pe telefonul tău, însă va trebui să găsești aplicația care stă la baza apariției acestei erori.
Există vreo aplicație instalată din Google Play Store sau alte surse third party care va oferă posibilitatea de a modifica luminozitatea sau contrastul direct din aplicație? Dacă da, dezactiveaz-o.
Dacă problema persistă după dezactivarea și reactivarea aplicației, cea mai bună soluție este să dezactivezi orice antivirus third party pe care îl ai instalat în telefon.
De asemenea, o soluție ar putea fi dezinstalarea oricărei aplicații de tip „Locker App" de pe telefonul tău.
Ultima soluție ce ar putea rezolva problema este dezactivarea tuturor aplicațiilor ce apar printre primele în pagina de aplicații

| mariusburcea a răspuns (pentru Alexalp):

Mss tare mult... După lungi căutări in sfârșit am dat de răspunsul tau...si am rezolvat problema

| Gocan_Pavel_1974 a răspuns:

Căuta in google play, aplicația Install Hutton unlocker, apoi când îți cere sa modifici o permisiune, o vei putea face. Când încerci sa deschizi aplicația vei putea da permisiune si ai scăpat de probleme!

| Fara_Mihaela_Carmen_1977 a răspuns (pentru Gocan_Pavel_1974):

Multumesc tare mult. La mine a functionat!

| Dogaru_Maria_1998 a răspuns:

Dezinstalezi toti antivirusi pe care ii ai

| Raul_Man_1992 a răspuns:

Multumesc. Era de la cleaner

| Mihai_Mogosan_2000 a răspuns:

Asa îmi scrie si mie

| Pipas_Adrian_1981 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Nu reusesc sa fac nimic. E f. enervant. Am vb.pana si la un service, mi-s spus ca trebuie sa astept un nou update de soft. Problema e ca am facut si update si nimic. Un sfat, ceva? Ms

| claudiuuuuuu123456 a răspuns:

Buna am găsit rezolvarea....nu stiu daca trebuie neaparat sa ti dezinstalezi antivirusul sau stiu eu ce.....trebuie doar sa dezactivezi toate aplicatiile alea....adica ce vreau sa spun este ca, cand te duce acolo la setările alea de suprapunere trebuie sa le dezactivezi pe absolut toate, dupa care te întorci la permisiunile aplicației dorite si te lasa sa activezi. ...Aceasta este metoda si functioneaza 100%... sper ca v am ajutat!

| Busuioc_Catalin_1980 a răspuns (pentru claudiuuuuuu123456):

Merge e super tare bv

| ASMA14 a răspuns (pentru claudiuuuuuu123456):

Wow chiar funcționeaza..Multumesc mult!

| Ion_Alina-Alexandra_1986 a răspuns (pentru claudiuuuuuu123456):

Problema la mine ca aplicatiile sunt calculator camera foto ceas chestii care nu pot fi dezinstalate sad