| Andddy895 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu.Am unele jocuri care imi merg.Dar unele jocuri cum ar fi Rough Truck Simulator care nu imi merge.Si mai sunt si alte jocuri Am un Samsung S5. Ce sa fac sa pot remedia problema aceasta.Cand vreau sa intru intr-un joc imi apare imaginea jocului cu play game si setarile lui.Dar cand vreau sa dau start ma scoate afara din joc.Stiți vreo soluție pentru problema aceasta? Dau funda

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Singura solutie ar fi sa-i pui CUstom ROM bazat pe o versiune superioara de Android

Din cate stiu sunt ROM-uri de ANdroid 8.1 disponibile pentru S5

Daca nu te pricepi te poti duce intr-un GSM si le spui sa-ti puna Android 7.1 (de preferat) sau 8.1 (dar s-ar putea sa se miste mai naspa)

| Micicumustar a răspuns:

Nu exista o solutie. In 2014 telul tau avea specificatii de top dar acum din cauza OS(Android 5 cu interfata toch wiz) nu mai are aceeasi performanta asta e Samsung merge pe Android nu e IOS care este optimizat pana in dinti. Te sfatuiesc sa iti achizitionezi un nou telefon