| Xenoverse1 a întrebat:

Buna! Am o problema cu telefonul meu Samsung A5 2017 uneori telefonul nu mai are sonor, cand vreau sa raspund la apeluri dar de sunat suna telefonul, dar cand sa raspund la telefon nu se aude nimic si de fiecare data trebuie sa ii dau repornire ca sa revina sunetul.

Ati patit si voi asa ceva si cum ati rezolvat-o?
Si cum sa rezolv problema cu sunetul fara sa-l duc la service?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Încearcă o actualizare de software. Dacă nu merge, atunci n-ai de ales decât să-l duci la service.
Până la urmă un telefon este făcut să dureze 2 ani. Că îl ținem noi mai mult este altceva.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Verifica dacă ai aprinsă o aplicație care îți ocupa microfonul sau ceva care e legat de apelurile pe care le primești. Nu am ce sa îți recomand decât, actualizarea software-ului, sau resetarea din fabrica a telefonului(sa ai grija la datele tale pe care trebuie sa le păstrezi) dacă vrei sa îți rămână salvate. Și e un telefon cam vechi, cum spunea anonimg: Telefoanele sunt făcute pentru a ne tine 2 3 ani. Deja telefoanele care depășesc acei ani, își pierd din eficienta.
Mult noroc!