| Alle11 a întrebat:

Buna,am o problema cu telefonul mobil e un Nokia C3...acum cateva zile am vrut sa imi schimb sunetul de apel si tot timpul dau la galerie la cartela de memorie dar mia aparaut ca fisierul e indisponibil dupa aia intra si imi arata gol, iar daca dau la galerie si cartela de memorie imi arata numai fisierele receptionate si mai jos clipuri video, fisire copii siguranta, fisiere muzica, imagini, teme...dar au in dreapta lor semnul intrebari si daca dau pe una din ele imi aparae formatul fisierului nu e suportat.Am inchis telefonul si l-am deschis iar, dar tot asa imi apare.Aseara miam descarcat cateva teme dar nu le gasesc ncic unde pentru ca la se salveaza pe cartela de memorie iar daca intru acolo se intampla cum am scris mai sus. Apropo in ziua aceea am sters toate pozele de la fotografiile mele are vreo legatura? stiti ce s-a intamplat sau ce pot face?

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Poate ai virusi.e un tel cu un sistem de operare ca un pc laptop sau tableta si poti lua firusi f usor si sa il pui f repede pe butuci daca nu sti sa lucrezi cum trebuie cu un tel ca asta

fai un hard reset la tel dai la *7370# si o sa-ti ceara codul de securitate al telefonului cel din fabrica e 12345 daca nu cumva l-ai schimbat tu intre timp dupa o sa te intrebe ceva tu raspunzi cu yes sau cu da o sati stearga tot din tel absolut tot pozele muzica filmulete chiar si numerele si sms din memoria telefonului nu si cele de pe cartela sim si o sa revina la setarile din fabrica

dupa ce ai facut asta dai format la card si iti recomad sa ii dai format si inainte sa-i faci ce tiam scris eu mai sus si dupa ii mai dai odata format daca mai ai probleme cu el mai repeti odata tot ce ti-am zis daca nu merge nici atunci fai un update de soft o sa gasesti tutoriale pe net cum se face asta e f usor dar nu cred ca mai e nevoie sa se ajunga aici ca o sa-ti mearga sigur dupa ce ii faci ce ti-am zis eu mai sus
bafta! funda? big grin

1 răspuns:
| alexs99 a răspuns:

Cel mai probabil telefonul are un virus, incearca sa-l resoftezi sau sa-l duci la un service.