| Anonymus123123 a întrebat:

Buna, am o problema cu telefonul si am nevoie de ajutor urgent! Inainte, cand imi incarcam telefonul(J5 2017) se incarca normal(aprox. 1%/min) dar, de ex azi noapte l-am lasat in priza(mai era si tv bagat in aceeasi priza) si azi dimineata avea doar 27%! L-am mai lasat azi vreo 2 pre si avea incarcat vreo 16 procente mai mult! Am incercat o aplicatie Ampere si am vazut ca voltajul este altul decat pe incarcator(cel original)! va rog ajutor! Ce pot sa fac?!

Răspuns Câştigător
| GabyOps14 a răspuns:

In primul rand incearca sa il incarci la o alta priza de preferabil unde nu mai sunt alte dispozitive bagate. Daca nici asa nu merge poate fi de la incarcator. Acesta nu este original sau e mai uzat. Du-te si cumpara un incarcator original fiindca nu e scump deloc. Daca nici asa nu merge reseteaza telefonul si incearca cu un incarcator nou tot la fel la o priza goala. Sper ca te-am ajutat tongue

1 răspuns:
| Anonymus123123 explică:

Apropo, telefonul este de pe la inceputul lui ianuarie deci e nou