| Cătălin11 a întrebat:

Am o problema cu un Samsung Galaxy S3 Neo i9301 luat de la eMAG. E luat de 6 luni. Vorbeam pe Skype de pe el, m-a avertizat de 2 ori ca se descarca, s-a descarcat si acum nu se mai deschide nici la incarcat. L-am lasat 12 ore in priza si nimic, mort. De obicei, chiar si daca se inchidea telefonul de la baterie, tot se mai deschidea fara sa il pun la incarcat, tinea maxim 2 minute, dar se mai deschidea. Acum nimic. E ca si cum n-ar avea baterie in el. Ce-i drept, in ultims vreme il cam oboseam, se intampla sa il incarc si de 3 ori pe zi, WI-FI mai tot timpul. Am intrebat o ruda cu un S3, a zis ca a patit asa odata, i-a scos cartele si cardul de memorie, l-a tinut cam 12 ore in priza si a mers. Am incercat si eu asta, tot nimic. Eu zic ca cel mai probabil e bateria. Voi ce ziceti? Daca ati patit asa imi puteti spune si mie ce ati facut? Fara: suna la ei, ai garantie, etc. Vreau sa stiu in principal posibile cauze. M-as duce la un service, dar e Pastele acum si pana marti-miercuri nu am deloc sanse, iar fara telefon ma simt rupt de lume.
P.S.: Telefonul era la o temperatura normala cand s-a oprit, daca il puneam la incarcat nu se mai inchidea si de aceea eu banuiesc ca e de la baterie. Stiu ca Samsung au cele mai slabe baterii (si calitate si capacitate). E a treia oara cand pun aceasta intrebare, dar vreau sa ma lamuresc.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Du-l la garantie nu mai sta pe ganduri. Ori iti schimba bateria ori iti da alt telefon daca este telefonul de vina.

| Cătălin11 explică (pentru danutzu96):

Si daca problema este pentru ca l-am cam solicitat putin (nu frigea, dar am stat cam 7 ore pe el ieri), mai am garantia la el?

| danutzu96 a răspuns (pentru Cătălin11):

Nu conteaza, trebuia sa reziste, nu iti face griji ca nu pierzi garantia ca ai stat atat pe telefon. Telefonul trebuie sa reziste!