| George56 a întrebat:

am o problema cu un Samsung Galaxy S7 Edge, acum ceva timp imi spunea ca am umiditate in port si nu se incarca, l-am dus la un service, i-am schimbat mufa de incarcare, 2 zile nu mi-a mai facut probleme, acum a inceput din nou, care ar putea fi problema? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Port-ul de incarcare nu inseamna doar mufa, ci si circuitele de pe placa.
Mufa se rupe, se indoaie, dar rareori indica astfel defect, chiar daca este in apa.

Du-ti telefonul inapoi, sa-l repare ca lumea, in acelasi pret!

| George56 explică (pentru Bula):

Da, ai dreptate, doar asta sa fie problema, multumesc mult

3 răspunsuri:
| EkyBlayn1999 a răspuns:

Eu zic sa te duci la niste specialisti care lucreaza ieftin in asa fel incat sa iti rezolve problema si sa nu iesi lefter de acolo, parerea mea.Aia de la Samsung sunt praf, doar gura e de ei.

| George56 explică (pentru EkyBlayn1999):

Nu stiu cum lucreaza, plus ca eu sunt din Suceava iar singurele service-uri Samsung sunt in Bucuresti