| blondabex a întrebat:

Buna am o problema de ceva timp cu Iphone-ul meu(mentionez ca este 4). Nu stiu ce are dar de la un timp cand vreau sa fac poze cu camera de pe spate imaginea incepe si se misca si cand stau pe facebook, instagram etc..se misca. (de sus in jos nu stiu cum sa zic exact)..Ma gandeam sa ii dau o resetare la Iphone dar ma tem ca nu o sa se mai aprinda sau ceva de genul.[Ps:vreau raspunsuri de la oameni care se pricep nu care spun prostii, rog seriozitate)

8 răspunsuri:

Un restore ar trebui sa rezolve. Folosesc produsele Apple de cativa ani si nu s-a intamplat sa nu se aprinda iPhone-ul dupa restore sau ceva de genul.

| blondabex explică (pentru iOSi):

Si asta o fac de pe Itunes nu? Poti sa ma ajuti cu ceva explicatii ca nu ma prea pricep cu asta.

Intri in iTunes dai la iPhone si dai resetare. Daca mai ai vreo nelamurire te ajut cu cea mai mare placere.

| blondabex explică (pentru iOSi):

Deci dau acolo unde scrie ''Restaureaza Iphone''? si nu imi mai cere nimic nu?

Dai acolo si selectezi pe undeva pe acolo sa revina la setarile din fabrica.

| blondabex explică (pentru iOSi):

Merci mult sa vad ce pot facelaughing happy

N-ai pentru ce! Daca mai ai vreo intrebare nu ezita sa mi-o pui.

| Popa_George_1997 a răspuns:

Daca faci restore se sterge tot din el revine la setarile din fabrica asta nu e o idee prea buna credlaughing Da mai bine dai un reset si vezi ce se intampla ( tii 10 sec pe butonul de start si pe cel de blocare in acelasi timp si dupa 3 sec pe butonul de blocare si se face reset da nu se sterge nimic din el) Sper sa te ajutelaughing