| Anna98Anna a întrebat:

Am o problema....de ieri nu mi se mai aprinde telefonul, i- am scos bateria de mai multe ori si pe cand apas butonul power apare doar sigla de la LG si atat...nu se deschide telefonul. Cine stie cam cat m-ar costa reparatia lui?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată ( sau este defectă ) bateria.

Dacă tot nu se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - "din butoane" ( dacă se poate ).

Dacă nu ştii cum se face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) sau "hard reset", atunci precizează EXACT ce model de telefon ai...

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

L-ai scăpat pe jos?
Nu știu dacă există un preț anume. Prețul îl decid ei la service. Iar dacă nu pot să-l repare nu îți percep nici un ban.
INtră aici și postează mesaj
http://www.reparatiitelefoanegsm.ro/
Vezi jos de tot, spune-le tot ce ai întâmpnat și vei primi răspuns. Întreabă și de preț
Succes, sper să rezolvi problema!