| Steluta444 a întrebat:

Buna am o problema ..Eu am un telefon Huawei P9 Lite de vreo 5 zile cand vorbesc la telefon cu cineva aud foarte incet ce zice persoana respectiva insa daca pun pe "Speaker" atunci aud perfect.
Mentionez ca volumul este la maxim ..Am vazut ca este problema cu difuzorul stie cineva cum sa il curat si cu ce? Sau alta metoda? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-a intrat mizerie in orificiile de la difuzor. Se poate curata usor cu o scobitoare, suflandu-l dupa cu gura sau aspirat usor.
Daca nu da rezultat satisfacator, va trebui desfacut capacul si curatat din interior (la un service).

Răspuns utilizator avertizat