| anonim_4396 a întrebat:

am o problema intrasem azi pe telefon si la un noment dat mi-a aparut o retea gen Telekom.ro sau Vodafone.ro dar eu sunt la o alta retea si nu sunt din Romania sunt din Moldova si mi-a aparut o casuta care scria ca nu pot schimba reteaua deoarece am parasit domiciliul si nu am pus roming. Sunt speriata poate ati avut asa o problema si va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| AndreiGigg a răspuns:

Dacă rețeaua respectivă nu există în țară veI prîmi datele moile de la alt provider gen telekom.

| anonim_4396 explică (pentru AndreiGigg):

Dar mai apoi va fi ca inainte?

2 răspunsuri:
| sile44 a răspuns:

Asa patesc si eu telefonul respectiv isi ia semnal prin antenele respectiva depinde de zona la un km distanta poate iti arata Orange, iar mai incolo Vodafone este perfect normal nu conteaza ce iti arata la semnal atat timp cat iti arata ceva si functioneaza nu a probleme de facturare sau ceva este mai grav cand spune nici un serviciu sau no service