| fugi5555 a întrebat:

Am o problema la iPhone ul meu 8 plus de 64 de GB, am făcut spatiu in telefon pentru ca nu avea. Am eliberat mai bine de jumatate de stocare și tot îmi spune ca nu mai am memorie și nu ma lasa sa intru pe wap și sa fac nicio poza

3 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Fa un back-up pe icloud daca ai spatiu, daca nu fa un backup pe PC cu ajutorul programului lor, iTunes.
Dupa ce ai facut back-up, in iTunes alege optiunea restore iPhone pentru a sterge toate datele din telefon, dupa care le poti pune pe telefon din back-up. Este mai dificil de facut, dar poate te descurci.
In caz ca nu reusesti, asa cum spunea si colegul, trebuie sa apelezi la un service iPhone pentru a face ei toate chestiile respective. Mai jos ai niste adrese:

https://www.service-iphone.info

https://www.mobitel.ro/service-apple-iphone/

| fugi5555 explică (pentru MobitelServiceGSM):

Dar ai mai auzit de acest caz?

| Teo_Daria_1980 a răspuns:

Bună! Te sfătuiesc să-l duci la reparat. Altă soluție nu ai, în caz dacă vrei să-ți distrugi telefonul definitiv, mai bine îl lași pe mâna unui profesionist. O zi bună!