| Syrin a întrebat:

am o problema legata de un telefon. Am un Samsung Galaxy SIII de vreo 3 luni si de curand am remarcat ca bateria se descarca foarte repede chiar daca nu prea il folosesc.Si in plus, cand ma joc maxim 5 minute, incepe sa se incalzeasca destul de tare. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am o aplicatie Battery Defender care imi mai salveaza din baterie si e singura care m-a ajutat, am mai avut si altele de genul.In rest ai grija sa nu lasi wi-fi sau alte aplicatii deschise.

Răspuns utilizator avertizat
| Hanzo a răspuns:

Ba descarca-l de tot de 3 ori apoi incarcal inapoi tot de 3 ori adica descarci, incarci, descarci, incarci, descarci si descarci si apoi nu se mai descarca asa de repede.

| mytyk a răspuns:

Buna s-ar putea sa ai deschise ceva aplicati (WIFI etc) care iti mananca din baterie iar tu cand te si joci il solici si de asta se incalzeste.Verificati aplicatiile deschise!

| Simon_Adi_1996 a răspuns:

Verifica aplicatile deschise si dai golire RAM si dupa ar trebui sa nu se incarlzeasca asa tare si sa tina mai mult bateria.Dar nu garantez suta la suta ca o sati tina foarte mult bateria pentru ca la aproape toate smartphonurile dupa cateva luni parca nu-ti mai tine bateria la fel de mult.Cel mai bun sfat e sa-ti iei o baterie noua.