| Lovewillfindaway a întrebat:

Am o problema urgenta si va rog,daca stie cineva cum sa ma ajute, i-as fi foarte recunoscatoare.Am un telefon Lenovo A2010-a,nu am avut niciodata probleme cu el,pana azi,imi tot aparea la notificari "Ungrade software" sau "Android upgrade" si am apasat.mi-am zis ca un ungrade nu ar putea sa faca rau,a durat cateva minute pana s-a incarcat,dupa asta,telefonul s-a restartat,mi se aprinde,functioneaza,dar nu ma lasa nici macar sa imi scriu parola ca sa pot sa intru pe el,am incercat sa intru in setari,dar nu pot fara parola,am incercat sa dau la apeluri urgente,in speranta ca poate o sa isi revina tastatura,pot sa apas cifrele,dar intruna imi apare "Din pacate Android s-a oprit",apoi "Din pacate tastatura s-a oprit" si asa mai departe, la absolut toate aplicatiile.Nu pot nicicum sa il accesez,se poate face ceva sa isi revina? Daca stie cineva,va rog sa ma ajutati! Nu am in momentul de fata o suma necesara pentru a-l duce la Service, si am mare nevoie sa il pot folosi.Se poate cumva sa il resetez fara sa fiu nevoita sa intru in meniu? Va rog foarte mult sa ma ajutati, orice sfat e bine-venit! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Uite aici. te va ajuta ( https://www.youtube.com/watch?v=WMg4MqRtG2U )

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Da ii poti da un reset daca poti intra la setari. s-au un hard reset daca nu poti intra in meniu, setari. etc

| Lovewillfindaway explică (pentru octav005):

Nu pot sa intru la setari, cum mai exact, pot da un hard reset?

| Lovewillfindaway explică (pentru octav005):

Multumesc! Am reusit! happy o zi faina!

| octav005 a răspuns (pentru Lovewillfindaway):

Cu placere

| octav005 a răspuns (pentru Lovewillfindaway):

Uite aici. te va ajuta ( https://www.youtube.com/watch?v=WMg4MqRtG2U )

| SonicAndrei a răspuns:

La Samsung se poate face repararea softului din calculator dacă instalezi de dinainte şi faci un mic backup cu programul oficial de la Samsung. Nu ştiu dacă Lenovo dispune de un astfel de program sau dacă ai făcut un backup al telefonului asemănător pe calculator, dar poți să resetezi smartphone-ul prin altă metodă:
https://mobilehardreset.com/lenovo-a2010/