| Ardens a întrebat:

Bună happy
Am posibilitatea să aleg dintre Samsung s8 edge și iphone s7 plus, însă problema cea mai mare e că nu știu care ar fi mai bun. Cu toate că s8 încă nu e lansat în România, puteți să vă luați oarecum după s7 ca și calitate, oricum s8 e mai îmbunătățit și așa.
Care ar fi avantajele unui iphone? Dar dezavantajele?
Samsung sau iphone?

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Probabil Samsung este mai performant decat Iphone. Parerea mea. Cunosc o gramada de persoane care au Iphone si intampina numai dificultati. In fine...
Am citit cate ceva despre acest Samsung S8 Edge si sunt niste caracteristici destul de interesante. Cum ar fi: " Samsung Galaxy S8 Edge ar trebui să fie construit în jurul unui panou 4K cu o diagonală de 5, 2 inci. Acesta ar putea fi primul telefon cu 6GB RAM al Samsung. Partea de captură este vitală pentru un smartphone de top în această perioadă, iar Galaxy S8 se pare că va avea o combinație între o cameră principală de 30 megapixeli cu stabilizare optică și o cameră de 9 megapixeli pentru selfie-uri. Spațiul de stocare va fi de minim 64GB, iar bateria va fi de 4200 mAh."; "Samsung Galaxy S8 vine cu ecran curbat și rezoluție UHD"; "Cameră dublă și iris scanner pentru Galaxy S8 Edge"; "Smart Glow pentru Galaxy S8 Edge".
Acest Samsung costa in jur de 800-900 de euro.
Totusi, Iphone S7 Plus aproape toti il achizitioneaza.
Acum tu decizi care telefon doresti sa iti cumperi. ^_^ Bafta!

| Ardens explică (pentru Clorox):

Iti multumesc, stateam in dubiu fiindca Apple pare o companie destul de serioasa, ma rog, parea. De asta ma gandesc mai ales acum ca toti si-au luat s7 edge daca as lua s8 ar fi totusi ceva.
Multumesc pentru timpul alocat happy

| gomen a răspuns (pentru Ardens):

N-ai de ce. Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! big grin

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti lua S8 de acum prin intermediul magazinelor Orange.

| Clorox a răspuns:

S8 a aparut si pe eMAG, iti sugerez S8-ul, este mult mai frumos si elegant decat iphone-ul! Aici nu mai este vorba de performanta pentru ca ambele telefoane sunt extrem de bune!