| nicoletii67 a întrebat:

Am primit cadou un iPhone 5, versiunea lui este iOS 10.3.4 și nu îmi pot instala deloc Instagramul și nici să pun versiunea IOS 11.0 nu pot, ce aș putea face?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zice despre el: "upgradable to iOS 10.3". Are șapte ani (de-acasă) deci ințelege-l, e bătrânel

Bula
| Bula a răspuns:

IPhone 5 suporta versiunea iOS 12.4.3.
1. Incarca-ti complet telefonul si lasa-l conectat la incarcator (upgrade va dura indelungat si trebuie sa-i fie asigurat suficient curent in timpul upgrade-ului, in caz contrar se poate strica! ).
2. Conecteaza-te prin wi-fi STABIL la internet (nu prin date! ).
3. Intra in Setari - Upgrade soft - dai click pe "Descarcare si upgrade". Lasi sa-si faca telefonul upgrade (va dura poate peste o ora! ).
4. Daca si-a terminat upgrade-area, intrii din nou la Setari - Upgrade si verifica versiunea instalata. In caz ca nu este 12.4.3, atunci faci inca un upgrade, pana ce ajungi la aceasta versiune.
5. Cand ai terminat upgrade la zi, descarci si instalezi noile versiuni din aplicatiile dorite, inclusiv Instagram.
Succes!

| Bizon95 a răspuns (pentru Bula):

Sorry man, te-ai uitat pe 5S nu pe 5 kior
https://en.wikipedia.org/wiki/IPhone_5
"Operating system Original: iOS 6
Last: iOS 10.3.4 July 22, 2019"

deci, nu are ce sa ii faca dpdv al upgrade de iOS

iar 5S are intr-adevar exact ce ai zis tu: 12.4.3 maxim

totusi, raspunsul meu e sa SAPI si sa gasesti un Instagram mai vechi in format ipa dupa care sa te chinui sa il bagi in telefon, STIU SIGUR ca merge si fara JB (JailBreak) dar daca e, poti sa ii faci JB si atunci SIGUR merge

alta solutie NU prea ai... poate sa folosesti Instagram din browser... insa nu il folosesc, asa ca nu stiu cat de bine ar merge din browser