| andrei_9711 a întrebat:

Am scapat un HTC one x in apa acum cateva zile si nu merge.Cam cat m-ar costa reparatia?

6 răspunsuri:
| ooAndrewoo a răspuns:

Salut! Orice ai face, NU PUNE BATERIA in telefon, se vor arde circuitele si telefonul va ajunge la gunoi. SI eu am scapat un telefon in apa, si i-am scos repede bateria. L-am lasat 1 saptamana fara baterie si intr-un loc aerisit si uite ca merge si acum happy nu a fos nevoie de reparatie... Sfatul meu e sa ii scoti apa din el (cata iese) scuturandu-l si dupa aia sa-l pui intr-un loc unde e uscat si aerisit happy

| ooAndrewoo a răspuns:

Si sa-l lasi cel putin 1 saptamana la uscat :d

| coztel5437 a răspuns:

Lasa-l la uscat, oricum daca tot nu merge du-l in service, dar sa nu te astepti la un cost redus, totusi vorbim de un smartphone cam scump...

| SmileForMe12 a răspuns:

Neaata! Pai daca s-a stricat displayul, du-te la un magazin unde repara aa ceva si costa in jur de 70 -80 lei. Si eu am patit asta si atat am dat.
Bafta! happy

Pa, pa

| Andrei1099 a răspuns:

Ba ce bleg esti ba! S-o fi stricat din cauza ca era apa uda. Lasa-l la uscat sau pune-l in orez (ajuta), daca nu du-l in servce e bulit.

| andrei_9711 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar totusi cam cat m-ar costa reparatia in caz ca nu mai merge?