| 22alex22 a întrebat:

am si eu Allview v1 viper i, si dupa ultima actualizare android nu se mai aprinde. Adica atunci cand apas pe butonul power, vibreaza, apare sigla de la Allview si ramane asa. Ce pot face?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde în ce etapă a update-ului s-a blocat...

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://latestnewstech.com/......-code.html

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service ( pentru resoftare ).

Toate cele bune!

| Kampion a răspuns:

Da-i un hard reset si daca nu merge asa cauta pe domnu' gogu un rom pentru Allview-ul tau si foloseste-te de odin.

! ATENTIE! - sa nu te plangi la mine ca ti-au disparut pozele si videoclipurile

| aloken a răspuns:

Poti incerca un hard reset ajutandu-te de pc sau sa instalezi versiunea de android pe care a avut-o inainte tot ajutandu-te de pc dar trebuie sa gasesti exact versiunea de android pe care ai avut-o pe telefon dar este mai greu de instalat.Alte metode nu mai stiu.Bafta!