| Stefania_Ramona_2001 a întrebat:

Buna, am si eu iphone 5 s, am stat toata ziua pe el si apoi a stat deacarcat peste noapte, si cand l am bagat la incarcat nu se mai aprinde si nici nu mi arata ca incarca, ecranul este negru.Ce sa fac? Am incercat sa tin si pe adormire /trezire si back, dar degeaba, tot nu se aprinde, cineva care a avut aceeasi problema?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Deep discharge=moartea bateriei.

| leapșa a răspuns:

Lasa-l o ora sa se incarce si-l deschizi dupa.
N-are nimic.

| Stefania_Ramona_2001 explică (pentru leapșa):

Am incercat, l am lasat si toata ziua la incarcat, degeaba, nu stiu ce are de nu se mai aprinde