| mazare025 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am un model de telefon Samsung galaxy excover 2 si am un card si nu stiu unde sa umblu si cum sa fac sa pun aplicatiele de pe memoria telefonului pe card daca aveti acelasi model de telefon sau Samsung si daca ma puteti ajuta DAU FUNDA doar la raspunsul care ma ajuta. Multumesc

3 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Nu ai specificat ce versiune de Android ai. Daca ai 2.3.x, intra la "Manager activitati">"Descarcat">Alegi aplicatia si apoi apesi pe "Mutare pe cartela SD". Adica intrii unde sunt instalate aplicatiile, acolo de unde le si stergi, si o sa vezi ca este un buton pentru mutare. Daca ai insa o versiune mai noua, precum 4.0, 4.1 etc. nu cred ca poti, iar daca poti nu se face la fel.

| mazare025 explică (pentru Mario1999):

4.1.2 versiune android

| mazare025 explică:

4.1 este versiunea android