| Lucya333 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, am un Samsung s8+ recent am actualizat Facebook-ul. Și îmi apare reclame peste tot:cand aprind telefonul, când sunt pe Netflix sau pe vreun joc. Tind sa cred ca este de la Facebook de la alta aplicație nu îmi apar anunțuri din senin. Va rog ajutați-mă.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reclamele sunt prețul plătit pentru aplicații gratuite!

| doctorandus a răspuns (pentru sierra1):

Android

Go to Settings > Network & Internet > Advanced > Private DNS.
Select Private DNS provider hostname.
Enter dns.adguard.com as the hostname of the DNS provider.
Click Save.

| gabicoo a răspuns:

Descarcă din Magazin Play Bitdefender free și fă o scanare!

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu e neaparat de la Facebook... e de la o aplicatie oarecare, adica practic esti infectat
iar daca aplicatia stie sa se si ascunda destul de bine atunci nu ai nici o sansa sa scapi de ea fara reset telefon

eu am capatat asta dupa un update, si m-am trezit ca e dintr-o aplicatie cu care Samsung a venit preinstalat Samsung screenshot, si am facut urat, iar dupa ce am dezinstalat-o nu am mai avut probleme, insa am fost norocos ca am gasit-o... FOARTE NOROCOS (REALLY)

| Legion7X a răspuns:

Verifică prin setari > aplicații dacă există vreun program dubios instalat in tel.

| Mirel4412 a răspuns:

Asa am patit de prima oara cand am cumparat telefonul meu, un Huawei. Aveam o aplicatie preinstalata si aia imi dadea mereu reclame. Pana am gasit-o a trecut o luna cred, a fost foarte enervant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este de la Facebook, ei nu îți vor descărca și Adware care sa îți afiseze reclame peste tot. Facebook afișează doar în aplicație, nu și în afara. Ai descărcat tu altceva și odată cu acea aplicație ai descarcat Adware care afișează reclame. Nu ai ce face decât să faci telefonului o revenire la setările din fabrică. Altfel nu vei scăpa. Și pe viitor ai grija ce aplicații descarci.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

E altceva... uită-te ce ai mai instalat recent, sau e posibil ca ai deschis un fisier infectat cu adware.

| Lucya333 explică:

Mulțumesc tuturor, am găsit era de la o aplicație am putut sa o dezinstalez cu link2sd.