| anonim_4396 a întrebat:

Banuiesc pe cineva, un posesor de iphone, ca mi-ar fi blocat numarul. In cazul in care ii trimit mesaje, acestea se mai expediaza sau primesc eroare? Ultima data cand am trimis mesaj pe acel numar am primit inclusiv raportul de livrare, deci cred ca nu m-a blocat, insa o prietena m-a pus la banuieli, spunandu-mi ca desi primesc raportul de livrare e posibil sa fiu blocata. HELP ME!

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta se asemana cu telefoanele Android si anume la droid daca ai blocat un nr de telefon si mesajele de la acel numar, mesajele primite sunt salvate la blocate intr-un segment cum ar fi la email folderul spam, daca intelegi.
Adica daca vreodata o sa intre sa vada ce mesaje au fost blocate acolo o sa apara mesajul intreg. Nu vad de ce ar diferi acest procedeu la iphone!?
Pe de alta parte moral iti zic sa numai trimiti mesaje persoanelor care te blocheaza pentru ca te umilesti intr-un fel iar aceste persoane in sinea lor capata un fel de importanta.
Treci peste viata poate fi frumoasa dar indiferent de modul ei ea ramane scurta.

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Simpatic):

Deci, inseamna ca eu primesc raportul de livrare, pentru ca efectiv el il primeste, nu in inbox, ci intr-un alt folder cu mesaje de la numerele blocate... multumesc mult!

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Si mai am o mica intrebare happy
Daca ma blocheaza, la whatsapp ii mai pot vedea poza si ultimul act?

| Simpatic a răspuns (pentru Georgiana0216):

Da,desprea asta spuneam, asteptam sa confirme si un posesor de iphone (Ios) eu doar tel cu Android am avut si nu sunt sigur 100%.

| Simpatic a răspuns (pentru Georgiana0216):

Din cate stiu daca cineva te blocheaza pe whatsapp numai poti vedea ultima actualizare adica cand a fost ultima data online si nici poza.
dar nu-s mare expert insa pentru ce zic acum sunt mai sigur decat la cel cu Android vs Ios pentru ca acolo difera sistemele de operare ale telefoanelor, aici in schimb depinde de o singura aplicatie si cum este ea dezvoltata si anume whatsapp-ul.

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, mi-ar fi de mare ajutor sa primesc un raspuns de la un posesor de iphone, pentru ca ar fi cel mai in masura sa-mi confirme sau nu banuiala. Eu am un Samsung si aici lucrurile stau exact cum ai spus tu. De asta am specificat ca el este un posesor de iphone, pentru ca stiu ca softul este diferit. Oricum, multumesc mult pentru raspunsuri!

| Georgiana0216 a răspuns (pentru Simpatic):

Cred ca la intrebarea cu whatsapp-ul nu am fost eu destul de explicita. Daca imi blocheaza numarul din telefon, eu ii mai pot vedea poza si ultimul act? Nu ma refer la blocat pe whatsapp....sau aplicatia nu are nicio legatura cu blocatul numarului din telefon?

| Simpatic a răspuns (pentru Georgiana0216):

Cu placere, nu ai pentru ce!

| oz_1736 a răspuns:

Mesajul se livreaza. Suna-l si daca iti da ocupat din prima secunda, de mai multe ori, esti blocat

| teajutcumpot a răspuns:

Buna, nu stiu sa iti zic 100% sigur, raspunsul meu se bazeaza pe logica.

Eu cred ca se trimite SMS-ul dar telefonul destinatar blocheaza primirea acestuia.

Dar asta e doar opinia mea.

Cu drag.

| Georgiana0216 a răspuns (pentru teajutcumpot):

Asa am gandit si eu, dar la fel ca si tine, nu sunt 100% convinsa. Varianta cea mai simpla era cu apelul, asa mi-as fi dat seama imediat, dar nu vreau sa mai insist cu apelurile, ca daca nu sunt blocata, atunci chiar ma va bloca laughing))