| ZambetStralucitor a întrebat:

Am si eu o nelamurire: daca achizitionez un telefon de la Orange, dar la liber (fara abonament), acesta va fi codat pe Orange sau voi putea pune orice cartela, indiferent de retea? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ruxiire a răspuns:

Daca il iei la liber nu va fi codat, deci vei putea pune orice cartela happy.

3 răspunsuri:
| Marylol a răspuns:

Cand te duci la Orange intrebi

| geohandmade a răspuns:

Cand iti cumperi un telefon la liber ei sunt obligati prin lege sa iti decodeze telefonul gratuit pentru a putea fi utilizat in orice retea. Trebuie sa te duci la ei cu telefonul si cu factura.