| Irina009 a întrebat:

Buna, am si eu o problema am cartela de Vodafone.
Astazi am incarcat o, problema e ca dau la *100# si nu mi apar extraoptiunile de 6 7. etc si imi arata ca serviciul nu este disponibil sa revin mai tarziu, am asteptat tot la fel am sunat la *222 444 imi inchide. dupa ce spune daca vrei sa astepti dupa mesajul sonor sau nu stiu ce mai balbaie putin dupa imi inchide.
Mie practic mi-a dat msj ca s-a reinnoit si nu stiu daca s-a activat.
Va las aici ce mi-a scris:
Salut! Oferta Nationala de 6 euro credit a fost reinnoita. Ai primit 6000 MB + 2000 Ce Vrei Tu (MB/SMS/minute nationale) +200 minute internationale mobil + Nelimitat in retea + Nelimitat cu numerele favorite din Vodafone Italia, beneficii valabile 28 zile. Afla destinatiile catre care poti folosi minutele internationale pe www.vodafone.ro/int sau prin SMS la 2770. Pentru acces roaming, activeaza o oferta cu beneficii disponibile si in roaming SEE.Ai reincarcat 6.00 Euro. Valabilitatea creditului expira la 13/10/2018. Foloseste noua aplicatie My Vodafone (https://goo.gl/Fmk8LP) pentru urmatoarea reincarcare si primesti un bonus de pana la 5000MB, in functie de valoarea reincarcata.

1 răspuns:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Buna, serviciile "*100#" si "222" nu merg doerece Sistemele celor de la Vodafone se afla in mentenanță, adica se fac reperatii ale sistemelor. Cat despre extraoptiune. Este activa. La cartela Vodafone se reinnoieste automat daca ai credit suficient. Din ceea ce am citit eu este activata. Nu trebuie sa iti faci griji, iar daca vrei sa te asiguri ca extraoptiunea este activa si reinnoita. Suna la *123# apelezi acest număr si in cateva secunde vei primi un mesaj Actualizat in care va fi mentionat tot ce este activ pe contul tau. Inclusiv Euro credit. Pe langa aceasta. Iti poti face cont pe MyVodafone. Iti inregistrezi Numarul+E-Mail. Sau daca ai deja cont doar intri in aplicatie si acolo iti va arata toate beneficiile de pe cont. Iar dacă vei intra la sectiunea "Promotii" si vei da scroll in jos. Vei gasi si un Bonus de 50GB Net Gratis.
Sper ca ti am fost de folos. Pupici