| Lailly a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul (Xperia Arc S). Am pus recent parola la wireless si de atunci de cate ori incerc sa ma conectez pe telefon la net nu mai merge adica apare "Se obtine asresa IP..." si apoi se repeta la nesfarsit chestia asta pana apare o eroare "S-a evitat o conexiune de internet slaba " straight face Mentionez ca semnalul e full cand pun parola iar apoi nu mai apare decat o liniuta.De fiecare data trebuie sa restartez routerul sau sa schimb parola sa ma pot conecta, a devenit enervant. straight face Stie cineva de ce si ce trebuie sa fac?!

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E vrajeala cu wireless-ul, am incercat si eu, altfel nu-mi dadeam cu parerea

| gelu1970 a răspuns:

Ceea ce ti se intampla e un defect al xperia arc s in cazul ca ai actualizat android. incearca sa stergi reteaua si sa introduci din nou parola. insa ma tem ca nu o sa rezolvi nimic.

| Lailly explică (pentru gelu1970):

Am inteles.Am sters-o, am revenit si la setarile din fabrica ale telefonului insa...nici o schimbare, trebuie sa recunosc - ma depaseste situatia. laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru Lailly):

Imi pare rau. cunosc alte doua persoane ce au aceeasi problema, insa a inceput dupa ce au actualizat androidul.

| Evolution a răspuns:

Sunt 2 cauze.
1 - Soft-ul telefonului sau problema cu wi-fi din el, daca doar pe routerul tau merge inseamna ca nu e o problema de soft doar ca depinde si ce fel de tip de securizat este (WPA, WPA2 etc.), daca face asa la toate retele wi-fi (gen alea publice) inseamna ca ai o problema de soft si ar trebui sa intrebi pe cineva la GSM, nu costa cine stie ce din cate stiu eu.
2- Din cauza ca routerul tau nu prea duce semnalul pana la capat, mai pierde din semnal...

| Lailly explică (pentru Evolution):

Face asa doar acasa...M-am interesat si am pus WPA2 aes, la inceput a mers prima zi se conecta imediat, apoi pauza. Pe alte telefoane merge ok, problema e la telefonul meu si nu stiu rezolvarea. Routerul duce semnalul bine, crede-ma.laughing)