| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema... Nu-mi merge touch-ul într-o anumita zona a ecranului telefonului. E exact o linie imaginara la nivelul mijlocului ecranului în care daca apas nu se intampla nimic. Ecranul nu e spart si nici nu apare altceva pe el. Adica nu are semne sau alte linii, puncte sau chestii negre sau de alta culoare pe ecran care să arate că ar fi stricat. Pur si simplu e o linie imaginara la mijloc în care nu merge touch-ul. De la ce ar putea să fie si ce aș putea să-i fac? L-am tot stins si reaprins, nu-si revine. Imi pare rau daca ar fi stricat.Am dat o groaza de bani pe ellaughing))

Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

E defect touchscreen-ul in acea zona. Tu, de exemplu, daca te lovesti undeva fara sa ai o rana vizibila, vei simti mult mai tare acea zona daca o vei pipai fata de orice alta zona a corpului pentru ca a fost lezata, desi nu prezinta o rana vizibila. Revenind la subiect, poti sa ignori problema daca nu te incurca cu ceva, singura solutie ar fi sa schimbi intreg touchscreen-ul (display-ul este problema probabil).

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ai un telefon ieftin (de gen Allview)
sau un telefon la mana a doua caruia i-a fost schimbat screen/touch

din pacate singura solutie de rezolvare e service-ul, nu prea ai ce sa ii faci altceva

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Nu este ieftin, tocmai asta e problema laughing si nu e nici la mana a doua. Mergea bine acum cateva zile, acum iar si-a revenit, nu mai are nimic

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e nou, atunci e naspa, pentru ca ar trebui sa te duci cu el la garantie cat mai e in garantie sau sa il dai inapoi daca mai poti si sa iti iei altul

daca e scump CHIAR ar trebui sa faci asta, pentru ca la telefoanele scumpe e destul de scump de schimbat display/touch, iar, ca chestie, da a mers si si-a revenit atunci poate iti merge flawless pana se termina garantia... soarta IS A BlTCH big grin