| sasha_2369 a întrebat:

Buna,
Am si eu o problema stranie cu telefonul. Samsung Galaxy S. Mi se intampla pentru a doua oara sa primesc un mesaj "modificat". Ca sa va explic, una imi scrie cineva, alta primesc eu. Prima parte a mesajului e ok, apoi sunt litere aiurea. Asa mi-am dat seama ca ceva aiurea se intampla.
A mai patit vreunul dintre voi asa ceva? Ce fel de defectiune e asta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Şi eu am păţit asta de câteva ori...

În general ( după părerea mea ), cauza ar fi o diferenţă între "dicţionarele" telefoanelor - de obicei, când primeşti mesaj de pe un telefon mult mai vechi ( ca model ) pe unul mai nou diferă "simbolurile".

Mie, spre exemplu, îmi apăreau nişte caractere gen alfabet chirilic ( în locul unor litere, probabil în locul diacriticelor, nu mai ştiu exact )...

NU este o "defecţiune" a telefonului tău, fi liniştit!