| Diana2608 a întrebat:

am si eu un iphone 6 si mi sa stins ecranul, nu mai vad nimic pe el! Am incercat sa il resetez dar degeaba! Telefonul functioneaza pot vb la el dar nu se vede nimic pe ecran! Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, are o problemă cu display-ul ( e defect, e o problemă la contacte, etc. ).
Trebuie să mergi cu telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Ți s-a stricat display-ul. Mergi în service să ți-l repare.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Poate fi o problema simpla de software, caz in care reparatia poate fi 50 ron.
Sau trebuie inlocuit display-ul.

| Anonia a răspuns:

Tine apăsat simultan butonul de blocare și cel din centru mult timp. Își va reveni!

| NotAllowed a răspuns:

Si eu am iPhone 6..Nu mi s- a întâmplat niciodată, dar cred ca s-a întâmplat ceva cu tel. Poate ca l-ai scăpat pe jos, a plouat le el...cine stie

| TellMeAName a răspuns:

Asta se intampla cand vrei sa fi "Jmekker" si iti iei iPhone 6...Bine iti face, ia mai da niste bani.