| Abrienda a întrebat:

Buna, am si eu un prieten care și-a dat resetare la telefon si acum îi cere contul google si nu il mai stie, si trebuie sa fie acela care a fost conectat cu el. Cum fac sa aflu acel cont? ca nu vrea sa il duca la un services

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

R: Daca telefonul este putin mai nou o sa-ti las solutia mai jos, daca este mai vechi poti abuza de un bug de la Google keyboard si scapi de logarea cu contul google, este un proces destul de...greu de explicat si mai rau te-as aburii asa ca mai bine cauta pe YouTube
Alte solutii: Resoftarea, asta este cea mai buna solutie si cu ocazia asta iti bagi si tu un ROM mai bun
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la

| MagicOneT a răspuns:

Nu trebuie sa fie acelasi cont de dinaintea resetarii, poate fi alt cont de google.

Nu e foarte greu sa-si recupereze parola, te loghezi pe PC si sub campul unde scrii parola trebuie sa fie ceva gen "ai uitat parola?", click si urmeaza pasii.

| Abrienda explică (pentru MagicOneT):

Păi nu merge cu alt cont, imi cere contul care a fost înainte de resetare

| nelyjoly a răspuns:

Simplu, spune-i să facă alt cont.

| aLoneInDark18 a răspuns:

Ce telefon e?