| Young1587 a întrebat:

Bună,am telefon Xiaomi Redmi Note 3, tot timpul cand cineva ma suna trebuie sa vorbesc la difuzor, altfel nu ma aude, ce ar putea avea? Si cum l-as putea repara?

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Microfonul probabil.Totusi incearca sa-l resetezi si sa-i faci update. Daca nu merge, trimite-l la garantie sau la service.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

"E chinezarie, ia un Samsung. Galaxy S8, desigur." iti va raspunde retardoidul specialist in toate de-alde bulanel. In alta ordine de idei, poate e microfonul cu probleme. poate doar o setare, ceva. Da-i un factory reset, fa update la zi, si primul lucru pe care il faci sa fie un apel. Daca merge, atunci nu era microfonul. happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

rolling on the floor de ce ti-e ciuda frate? Am j5 2015 de 2 ani, a plouat pe el, l-am uitat pe calorifer si a pornit centrala de i-a umflat bateria (i-am schimbat-o cu alta tot originala Samsung), cazaturi pe ciment de pe pat supraetajat si ruleaza impecabil. Nu-l dau pe j5 2016 sau A-urile care au probleme. Singura modificare la el e bateria; ti-am zis mai sus. Ruleaza impecabil, acum am dat comanda pentru un j7 2017, Samsung e forta, chinezaria ramane chinezarie. N-am niciun interes sa te mint. Bineinteles daca te tine buzunaru de s8 si alte natii avansate, ia-le, eu personam nu-mi permit sa dau 30 de milioane sau mai mult pe un telefon.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Samsung e forta. Samsung e TORTA mai degraba. Vezi Note 7. La cit dai pe J7 gasesti o gasca de telefoane cu mult peste.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

rolling on the floor cand o rula vreo chinezaria de-a ta dupa 2 ani in conditiile scrise mai sus fara nicio resetare, impecabil, ma suni laughing. Tot de pe el dau raspunsuri si aici.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ruleaza, stai tu calm.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si dupa 2'3 ani la fel? Durabilitatea?

| Young1587 explică (pentru BuLaNNNeL):

Are mai mult de jumate de an

| BuLaNNNeL a răspuns:

Firme chinezesti.