| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Am un abonament Delfin 10. Am un Iphone 4s, dar are ceva probleme cu antena de Wifi, si nu pot sa ii foloseste Wi-fi pentru a intra pe net. Am pe abonament 300 Mb, si i-am folosit aproape pe toti, ( mai am 15 ), dar inainte aveam vreo 30 si am intrat vreo 2 minute pe Facebook sa ma uit la ceva, si mi s-au facut 15 mb, dar si cost suplimentar. Acum pe zi ce trece mi se tot mareste costul suplimentar. Ieri aveam 1.80 Euro, azi am 1.97 Euro. Tin sa mentionez ca nu am mai intrat pe net, si nici nu am trimis mesaje la numere care nu sunt pe Orange ( nu am mesaje in alte retele. ) Si e foarte deranjant, ca poate sa creasca costul. [ desi stiam ca nu are sens, mi-am si resetat telefonul ( oricum mergea cam incet si ra cazul sa ii fac un refresh) ]
Va rog ajutor. Multumesc. :*

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Nu stiu. ai ceva activat care iti consuma datele, intra in setari - mail - preluare date noi - si dezactiveaza push-ul, intra in setari - itunes si opreste datele celulare, descarcarile ai actualizarile automate si mai intra in general si opreste reimprospatare in fundal

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te vom contacta prin mesaj privat pentru verificarea situatiei.

Cu prietenie,
Orange Helper