| IncubusGirl a întrebat:

Am un Allview P4 Duo cam de mai mult de jumatate de an. Am avut destul de multe probleme cu el [ eu fiind cam neindemanatica de fel, l-am cam scapat de multe ori ], dar s-au rezolvat in timp. Insa nu imi merge Magazin Play cam de vreo 5 luni si am cam mare nevoie de el. Mereu cand intru imi scrie,, Nici o conexiune - REINCERCATI ", si tot apas, insa fara rezultat. Va rog sa imi explice si mie cineva ce sa fac!
Va multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasri lucru!

In mare ideea e cand se updateaza google store (sau cum ii zice :) ) aparent era un bug care la IP-ul de la google uita sa-i puna #, deci nu putea sa faca conexiunea cu serverele Google. Ce trebuie facut este sa intri acolo cu un file explorer, sa gasesti acel fisier si sa-l editezi incat sa aiba # la sfarsit!

Pare cam greu stiu, de asta sunt destul de amabil sa-ti dau un link cu un tutorial usor de urmat;) ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2110225 )

Singura problema este ca trebuie sa ai root acces! Mult noroc :)