| mingyx a întrebat:

Buna,am un Allview viper s; si nu stiu cum se pune al doilea sim helpp cine stie! Dau funda

3 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Scoti capacul din spate, eventual scoti bateria daca este nevoie, si BAM, ai dat de slotul de SIM.Acolo se introduce Sim-ul.Vezi sa nu-l bagi cu fata in sus.
Bafta.

| mingyx explică (pentru DaftPunk):

Ok asa am facut si nu recunoaste

| DaftPunk a răspuns (pentru mingyx):

Probabil nu e cartela buna.Incearca sa o bagi pe cea care functioneaza in slotul celalalt si vezi daca merge. Daca nu, inseamna ca telefonul este defect.
Inainte sa-l duci la garantie e bine sa te asiguri cu mai multe cartele.