| Stevens10 a întrebat:

Am un cell. Bluboo model Maya cumparat online din strainatate si am observat ca are niste probleme cu unele sim-uri. De ex. punand o sim pe retea Vodafone imi arata ca are semnal si daca incerc sa sun pe cineva merge dar daca activez conexiunea date pentru a naviga pe internet imi spune ca nu exista nicio conexiune cand intru pe vreo aplicatie care necesita de utilizul internetului. Iar pe reteua Orange nici macar nu imi arata o liniuta de semnal. Imi spune doar ca IMEI-ul e invalid. Stie careva ce e de facut cu asta? Va rog sa ma ajutati daca stiti cumva ce trebuie facut ca sa mearga. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| kentake0 a răspuns:

Probabil telefonul nu este updatat la setarile din Romania, ia-ti un telefon care sa aiba European Sim Card Only / Central Europe Sim Card Only.