| Bibiuca a întrebat:

am un galaxy s3 mini de 4 luni.si azi l-am scapat din husa pe beton. S-a crapat ecranul(sticla), displayul nu e afectat deloc. Am fost sa ma interesez pentru o schimbare si costa 700 de lei(schimba si displayul, pentru ca asa e mai bine). Am dat pe telefon 1300 de lei nu merita 700 de lei doar pe ecran. Intebarea e: Daca e doar geamul de pe exterior spart, imi afecteaza cumva displayul, adica daca umblu pe el si tot apas pe ecran, e posibil sa afecteze displayul? Rog, raspuns rapid

2 răspunsuri:
| Modafen a răspuns:

Nu are nimic daca il folosesti asa, fiindca telefonul tau are spart doar geamul Gorilla Glass, nu si displayul sau touchscreenul.

| Bibiuca explică (pentru Modafen):

Aham..ma gandeam ca din cauza presiunii de pe geam, sa aiba de suferit si displayul.