| cristi28122000 a întrebat:

Buna,am un Huawei P10 lite si as vrea sa stiu cum as putea sa fac sa se auda mai tare sunetul in casti(as vrea sa vad o reala diferenta)

5 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Sper ca pui castile bine, daca sunt casti originale Huawei P10 Lite, se introduc cu partea rotunda in ureche, astfel incat sa stea fixe fara sa cada. In stadiul asta, frecventele joase sunt mai accentuate si sunetul e mai clar. Daca asta nu te ajuta, cauta in playstore o aplicatie de amplificare a sunetului

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jorah):

Cum adica cu partea rotunda in ureche?

| Jorah a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica pe dos, partea aia un pic mai lunga de care le apuci sa fie indreptata in sus, nu in jos, si fii sigur ca le pui corect, cu difuzorul inauntru. Nu stiu daca o sa te ajute dar eu cand le-am primit am urat aceste casti si cand le-am pus invers erau total altele + ca nu-mi cadeau. Cred ca asta e forma lor standard.

| cristi28122000 explică (pentru Jorah):

Nu folosesc castile de la telefon, as vrea sa stiu daca pot seta din telefon ceva sau sa imi recomandati o aplicație foarte buna

| Jorah a răspuns (pentru cristi28122000):

Atunci incearca sa folosesi aplicatia Blackplayer daca mai e in playstore, unde ai un amplificator digital si poti mari volumul considerabil. Totusi, pe termen lung poate afecta difuzorul ca sa nu mai zic de auz. Detin acelasi telefon si e o diferenta intre el si laptop ca sonor cand conectez castile, dar nu pot sa zic ca nu se aude okay.